Jestli se ti tu líbí zanech tu komentář a vrať se..ale nekopíruj moje fotky !
Nic odsuď nekopírujte ! Ať už jde o obrázky,nebo videa.Všechny podléhají autorskému právu !
Reklamy MAŽU !

Březen 2011

Už zítra !

25. března 2011 v 18:16 | Katiik |  Novinky
Omlouvám se, že nepíšu.. Důvody stejné jako jindy.

Ale už zítra je Celebrating live show. Už se tolik těším :) Koně jsou zabalení, jenom stablíci ještě ne, ale ty zabalím tak za pět minut :D Už se nemůžu dočkat ! Snad se ta příprava vyplatí, ikdyž nebyla nijak extra důkladná xD

Akorát nevím jestli trefíme na farmu Vysoká. No, tak kdyžtak pojedeme po vůni koní :DMinulá CLS byla úžasná, Bára je moc milá, že takovouhle akci pořádá :)
Už se moc těším, až vás zase všechny uvidím :D S té samoty začínám vlčet xD

Dny provoněné senem

21. března 2011 v 9:00 | Katiik |  Dny na Ranchi
Za včerejšek toho mám co říct.

• Brenda včera dokončila výcvik Wild Raina :) Ještě před dvěma roky neuměl vůbec nic, a včera nám s ním předvedla hezkou drezurku a parkur. Nakonec se rozhodlo, že půjde prodat. Dneska se na něj přijede podívat paní, která chce mladého a dobře přiježděného koně, což teda Wildík je, ale chce ho na cross. A on, i přes to, že je čistokrevná Appaloosa, má nápadný talent na parkur. Tak uvidíme, jak s ním bude paní spokojená.

○ Dorůstají hříbátka. Caravelle, Morning suprise a Arrow se zaučují pod sedlem. Cara se učí klusat, a ti dva malí péráci by příští rok mohli běžet první dostih. Příští rok to ale bude stejné - Takoda, High Quality, Wild Gold a Twilight. No, u nás se jeden fakt nenudí.

• Není žádná novinka, že Austin a Kylie v sobě našli zalíbení. To řekla Carol v pátek a celá klubovna mohla umřít smíchy. A Ashley se k ní přidala, že dítě se bude jmenovat Aulie, nebo Kyltin. A včera večer ranchem zazněla doopravdy nezvyklá věta. Žádné : "Sarah, nech už tu Stephy !" Ale něco doopravdy nového : ,,Kylie, vezmeš si mě ?" Brenda a Laura se z toho rozplakaly, Sarah a Stephy se přestaly prát, a všechny koukaly na tu scénu. A co hádáte za odpověď ? Ano, Kylie doopravdy řekla : "Ty se ptáš ? To víže jo !" Tak se stájemi roznesl potlesk, který ale hodně brzy skončil.

○ Při noční obchůzce a kontrole koní se ozvalo vyplašené : ,,Lauro ! Honem k plnokrevníkům !" Laura popadla brašnu a letěla do stájí. Tam v boxe stála Carol a Ashley, které se skláněly nad koněm ležícím na zemi. Byl to Barbaro. Lauře stačil jediný pohled, aby zjistila, že tady léky nepomůžou. Jakožto zkušená veterinářka, odhadla příčinu smrti - kolika. A nám už nezbývá, než se rozloučit se skvělým koněm a dobrým kamarádem.


Balt a Bony

17. března 2011 v 15:00 | Katiik |  Obrázky
Láska ke koni se nedá získat, s láskou ke koni se musíš narodit :)

Pod perexem

Neaktivnost

16. března 2011 v 20:01 | Katiik |  Výbava
Holky (a kluci...), moc se vám omlouvám, ale škola a koně mě zaměstnávají více než bych chtěla :( S Baltem je to sice lepší než bylo na začátku, ale teď nemám čas s ním něco dělat :( To samé Bony, zrovna se nám povedlo naučit ho zastavit a rozejít se. Mám z toho radost, ale když jsem sama, tak nevím jak bych lonžovala a zároveň ho jezdila.

Ale pokusím se s tím hnout ;) Především změnu designu, přidám několik profilů.. SLIBY CHYBY ! :D


Ethereal Wind

Deky

13. března 2011 v 15:00 | Katiik |  Tipy a rady

Balt na perellce, realita nebo sen ?

12. března 2011 v 19:58 | Katiik |  Koně v mém životě
Asi před měsícem by to vypadalo jako pouhopouhý sen. A teď ?

REALITA !

Dneska jsem vymýšlela, čím Baltovi oživit práci, a tak jsem vrátila sedlo do sedlovny, uzdečku pověsila na věšák, a dala mu jenom parellku. Pak jsem si ho přistavila k zábradlí a sedla jsem si na něho.
Bylo to poprvé, co jsem na nějakém koni seděla jenom na ohlávce, poprvé. No, abych řekla pravdu, tak strach o sebe jsem neměla. Měla jsem spíš strach a to, co jsem do toho koně pracně dva nekonečné měsíce natloukala. Co když to Balt špatně pochopí, a já budu muset ten jeho výcvik začít znova ?
Ale pochopil to dobře :) Moc mě potěšilo, že krásně reaguje na holeně a sed.. To ještě před dvěma měsíci neuměl :) Po chvíli plné různých obratů, kruhů a změn směru jsem naklusala. Jelikož Balt je starší kůň (k datu 12.3.2011 je mu 17 let) , tak má dost vystouplou páteř, a jezdit na něm "na Vydru" docela bolí :D Ale povedlo se nám několik šišatých kroužků, změny směru a dokonce i zastavit ! :D
A vrchol všeho bylo cválání. Jelikož Balt je takový zbrklík, tak když cval, tak hodně divoký. Bála jsem se, aby si něco neudělal. Ale hodně mě překvapil. Nasadil tak pomalý cval, že jsem si připadala jako v kolébce :)

Jo no, za ty dva měsíce jsem s ním udělala hodně práce.. Nechci se chválit, ale jako trenérka bych možná i obstála. Samozřejmně trenérka koní, na lidi nemám trpělivost.A abyste věděli o kom to vlastně píšu :) Ten malý nimra vedle něho je "expert expertovič žravič" Bony.

Big Chex's Sin

12. března 2011 v 13:10 | Katiik |  Moji Stablemates
Jméno : RHE Big Chex's Sin ( Velký Chexův hřích)

Show name :

Přezdívky : Čertík, Synáček

Výslovnost jména : Byg Čeks Syn

Plemeno : Quarter horse

Pohlaví : Hřebeček

Potomci :

Zaměření : Základní návyky

Povaha : Učenlivý, přítulný, přátelský. Po svých rodičích má skvělý potenciál šampióna.

Původ : matka : RHE Pretty sin (otec matky : x)
otec : RHE Big Chex To Cash (otec otce : Nu Chex To Cash)


Tipy a rady pro sběratele Breyerů

6. března 2011 v 10:46 | Katiik |  Tipy a rady
Napadlo mě, že bych udělala seriál s (nezbytným) vybavením pro Breyery. Začínajícím sběratelům snad pomůže, a těm zaběhlejším osvěží pamět :D A i něco naučí ze světa koní. Články do této rubriky bych dávala tak jednou do týdne.

Chcete, nebo ne ?

Kůň na snímku : Wild Rain, Autor fotografie : K. Brázdová/ Katiik