Jestli se ti tu líbí zanech tu komentář a vrať se..ale nekopíruj moje fotky !
Nic odsuď nekopírujte ! Ať už jde o obrázky,nebo videa.Všechny podléhají autorskému právu !
Reklamy MAŽU !

Říjen 2011

Balt a já - skoky

30. října 2011 v 10:05 | Katiik |  Koně v mém životě
Já toho koně ASI miluju xD


Prodám pár věcí na koně

30. října 2011 v 9:53 | Katiik
Třásně proti mouchám, velikost FULL
Červená, jednou používaná. Od firmy Šepra. Konečky provázků jsou zatavené, přesto doporučuji šetrné zacházení.
Materiál : 100% bavlna
Důvod prodeje : Nesprávná velikost
Původní cena : 130 kč
Nynější cena : 60 kč + poštovnéNení tam moc vidět - 25 cm
Čabraka HKM Argus
Světle modrá, velikost 3 (na coba nebo malého koně, poníkům typu hucul, fjord, hafling bude pasovat dobře). S bílým lemem.
Materiál : Polyester/ bavlna
Údržba : Prát na 30 °C
Důvod prodeje : Nesprávná velikost
Původní cena : 188 kč
Nynější cena : 110 kč + poštovné

16 cmVýrobky si zamlouvejte jen ZÁVAZNĚ. V případě zájmu pište na můj e-mail, který je v menu. Posílám na dobírku nebo doporučeně.

Hubertova jízda v Hoříně.

29. října 2011 v 18:59 | Katiik |  Koně v mém životě
Tak jo, první odstavec bude úplně mimo mísu. Fakt se omlouvám za neaktivitu. Není to proto, že mě nebaví Breyeři, jenom se mi nechce vysedávat u počítače. Za prvé : žere to čas, a toho moc nemám. Za druhé : pěkně si tím kazím oči a záda. Za třetí : nechci být závislá :)

A teď už k nadpisu.
Dneska od 10:30 se v Hořínském zámeckém parku konala Hubertova jízda - uzavření jezdecké sezony a uctívání patrona všech jezdců - sv. Huberta. Já jsem z ní byla docela nervózní, protože jsem jela na Baltovi a on už dlouho nebyl takhle mezi koňmi. Bála jsem se, že něco udělá. Ať už mně, sobě nebo, nedej Bože, někomu jinému.
Protože do Hořína to máme třičtvrtě hodinky, tak jsem jela po kopytě. To nám vyhovovalo, protože jsem ho stihla rozehřát a i uklidnit. Potom teda jak viděl ty ostatní koně, cizí lidi a spoustu aut a vůní cizích koní nasáklých přepravníků, tak se mohl pominout. Pořád nervózně přešlapoval, poklusával a hlavu měl až v oblacích. A co teprv když uviděl tu velkou louku, na které už bylo pár koní. To bylo radosti.
Jakmile se začalo sjíždět víc koní, bála jsem víc a víc, co Balt vymyslí. A ono nic. Čím víc koní, lidí a neznámých podnětů, tím klidnější byl. Když se koně rozkoukali, bylo slavnostní nastoupení. Pan Fous, liška (spíš lišák :D), měl úvodní řeč a poté jsme se každý představili. Jak jsem si tak prohlížela ty ostatní, měla jsem jako jediná zapletenou hřívu a koně bez podkov. A pak jsme začli rozehřívat. Jakmile jsme naklusali, Balt nasadil jeho obvyklé tempo a šel. A šel a šel. Ale už nešel zastavit, že. Jeho to tak bavilo ! A tak jsem s ním začala trochu pracovat. Ohýbat ho, dělat změny směru a světe div se - on se zbalil ! Poprvné po celoročním snažení mi to takhle vrátil ! A před lidem, koňmi a v tom rozruchu.
,,Kdo chce ať si skočí !" neslo se parkem a tak jsem se podívala na křížek uprostřed louky. Mám nebo ne ? Baltův pohled říkal jediné - Jedéém ! To bude srandáá, jupíííí ! A skutečně, jak jsme nacválali opřel se do toho a hezky skočil. A pak podruhé a potřetí :)
Když všichni doskákali tak jsme se seřadili do zástupu a jeli jsme na vyjížďku po lese. Po akčním rozehřívání to byl krásný relax :) Vyjížďka to byla klidná, s přátelskou atmosférou. Ani nevadilo, že jsme jeli pomalým tempem, alespoň jsme si mohli popovídat mezi sebou.
Po vyjížďce se všichni sjeli na jízdárně, kde jsme si přeskákali postavený parkur. Balt měl poprvé skákat tolik skoků za sebou, navíc docela těsné kombinace a já jsem skákala po čtvrté v životě. No, jízdárna byla po vytrvalých deštích rozmáčená a tak se mu do toho moc nechtělo a já mu toho taky moc nedala. Ale jo, nakonec jsme to pčeskákali :) Horko těžko, ale dokázali jsme to.
Pak jsme se všichni nastoupili do středu jízdárny, provedlo se vyhodnocení a my si objeli čestné kolečko :) A tím to skončilo a my jeli domů. Pak bylo ještě posezení v hospůdce, možná ještě teď tam sedí, ale to není nic pro mě, takže jsem se nezůčastnila.

Hodnotím to kladně a doufám, že nás příští rok s Baltíkem zase potkáte na Hubertech :)


Chystáme se :)


Před výjezdem - laděni do modra. Ty třmeny jsou neony, co ? :D


A už jsme nastoupení. Ten koník s bílými štrejchačkami na levo od nás je Superman :)


A doma, unavení :) Baltík nemá deku, takže jsme to vyřešili takhle. On byl pod sedlem trochu zpocený, tak aby nenastydl.

Zítra (možná) budou fotky a videa, ale záleží jestli je brácha stihne stáhnout na flashku.