Jestli se ti tu líbí zanech tu komentář a vrať se..ale nekopíruj moje fotky !
Nic odsuď nekopírujte ! Ať už jde o obrázky,nebo videa.Všechny podléhají autorskému právu !
Reklamy MAŽU !

Prosinec 2011

Skoky na ruce

28. prosince 2011 v 20:33 | Katiik |  Koně v mém životě
Ok - real koníci se dneska fakt zapotili. My jsme byly splavené víc než oni, ale nevadí :)
Dneska jsme skákali na ruce.
Chtěli jsme ve volnosti, ale bohužel - Bonísek ještě není na takové úrovni, aby byl schopen sám přejít skok, bez vodiče.
Takže jsme si postavili kratičkou trať. První skok byl křížek, cca 20 cm, od kterého se muselo lehce zatočit na skok číslo 2 - doublebar, cca 50 cm. Třetím skokem byla zeď ze sudů, se kterou byla řádka problémů. Potom se zbrdilo do kroku, v kroku jsme absolvovali malý kruh a diágonálou změnit směr. Na krátké stěně jsme naklusali a od cíle nás dělil jenom dvojskok. 4a skokem byly štafle (nejužší co jsem našla, rozevřené na cca 10 cm, kvůli stabilitě a 4b skokem byl křížek, který byl též prvním skokem, ale z opačného směru. K těm štaflím - na výšku měly v nejvyšším bodě (protože jak víme, štafle nejsou rovnoběžné jako žebřík, ale ty rámy jdou šejdrem) něco kolem 50ti cm. Akorát vypadaly mohutněji, až mě to zaskočilo :D

Začalo se rozehříváním - velmi mě potěšilo, že Baltík už vedle mě umí hezky cválat (a dokonce na správnou nohu). Hezky za mnou chodil, vodítko jsem vůbec nepotřebovala. Taky jsme si zahráli naši honěnou - Baltík sice nereaguje tak nadšeně jako nějaký temperamentnější kůň, ale i tak mě pořádně "prohání." (Abyste si nemysleli, že si nějak dovoluje nebo drze až agresivně doráží)

A pak už se šlo na to. Začínali jsme křížkem, ten nám jde nejlíp. Potom jsme zkoušeli ten obrat na dvojku - ze začátku jsme měli lehký problém se zpomalením, ale jsme šikovní a zvládli jsme to. A velký problém - sudy. Většina koní má ze zdí problém, protože nevidí na místo doskoku. Baltík měl jiný problém - prostě se bál těch sudů. Tak jsem ho kolem nich vodila, nechala jsem mu je očichat a dala jsem na ně pamlsky, aby fakt věděl, že ho nekousnou. Ale stejně neskočil. Tak jsem je dala od sebe, aby vytvořily průchod ve středu. A to se mi osvědčilo, nejdřív jsme tím průchodem jenom prošli, potom proklusali a i procválali. Pak jsem je dala k sobě a hle - ony ty sudy nekoušou ! A když přes ně skočím, tak za to dostanu pochvalu ! Baltík už skočil a hezky :) Fakt se snažil a tak jsme si dali přestávku. Protáhli jsme nožičky a udělali jsme si menší zastávku u napáječkového baru, na jeden drink. A pak jsme zkusili dvojskok - hned napoprvé to vyšlo, ha há ! Celý kurz v kuse jsme si ale nezkusili, protože už byla tma :( Ale i tak - velký úspěch.

Z pohledu Bonyho - to byl úspěch ikdyž přes ten skok alespoň přelezl. On tak nějak neumí ovládat své údy. Ale i tak - skočil doublebar a s rezervou :)

Fotky nejsou, videa též ne :(

Takže alespoň jedna starší


Mimochodem - na parellce pořád jezdíme, už jsme tak byli i venku.

Dárečky..

27. prosince 2011 v 11:19 | Katiik |  Ostatní
Ahoj,
tak jak to všechno dopadlo ?

U nás teda měly Vánoce extra úspěch. Dárečky nádherné, večeře špičková, pohádky potěšily :)
Ale začneme hezky od začátku.
Koníkům jsme Vánoce udělaly taky - mamka jim udělala dobrou kaši - ovesné vločky, jablko, mrkev, hrušku a cukrovku (a tím myslím řepu :) a já jsem jim udělala průduškový čaj, spešl pro koně. Nevím, jestli z toho měli radost, ale žlaby byly úplně čisté.
A když jsme přijeli domů, už tam na nás čekala babička a brácha. Babička usmažila řízky - lepší jsem snad nikdy nejedla. A když jsme se najedli a následně všechno uklidili, šlo se na dárečky. Opět jsem rozdávala já, ale co :)
Tak teda - já jsem dostala různou kosmetiku (šampóny, sprcháče...), předplatné časopisu Jezdectví na rok 2012, dečku pod sedlo se syntetickým beránkem, ohlávku s fleecovým vypodložením - asi jsem byla moc hodná :). A společně s mamkou jsme pak dostaly kalendář, CD Já a moje rodina - Hříbě (to bylo trefné :), vstupenky na myslivecký ples a zlatý hřeb, takovou hračičku - skvělou digitální kameru s dotykovým displejem. Hned druhý den jsme jí zacvičily, je fakt neobtížná na ovládání.

Ok, tak jsem se zase rozpsala, takže teď dám prostor vám, těm, kteří se pročetli až sem, pochlubte se - co jste dostali Vy ?

Tak teda šťastné a veselé !

23. prosince 2011 v 21:57 | Katiik
Myslím si, že nadpis mluví za vše, ale stejně - přeji vám všem štědré Vánoce, chutného kapra, delikátní salát, kopu dárků, příjemnou atmosféru a hlavně - přežijte to všechno bez úhony :)


Ať jsou takhle pokojné i ty vaše Vánoce ! :) Zdroj : www.deviantart.com (CatWink)